Vazhdon moti i thatë dhe i ftohtë, njihuni me parashikimin e motit për fundjavën - Bota Sot
Vazhdon moti i thatë dhe i ftohtë, njihuni me parashikimin e motit për fundjavën

Shqipëria

Vazhdon moti i thatë dhe i ftohtë, njihuni me parashikimin e motit për fundjavën

Më: 18 janar 2020 Në ora: 09:47
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta.

Edhe nesër pritet një mot me diell ndërsa temperaturat do të shënojnë rënie.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 06ºC, në zonat e ulëta nga 03ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi 2-3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje të izoluara ku në zonat e thella do të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 06ºC dhe në zonat e ulëta nga 00ºC në 07ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat