Dëbimi i diplomatëve iranian, reagon për herë të parë Irani - Bota Sot
Dëbimi i diplomatëve iranian, reagon për herë të parë Irani

Shqipëria

Dëbimi i diplomatëve iranian, reagon për herë të parë Irani

Më: 20 janar 2020 Në ora: 18:22
Foto

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të jashtë më Iran është shprehur për herë të parë për dëbimin e diplomatëve iranian nga vendi ynë:

Shqipëria ka bërë shumë gabime dhe ne ndjejmë se disa evente në vendin tonë kanë krijuar disa mos keqkuptime për Shqipërinë. Në sugjerojmë që ata mos ti lidhin mardhëniet tona të mira me një vend të tretë.

Shqipëria duhet të kthehet në rrugën e duhur dhe ajo në të cilën është tani nuk është e duhura.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat