Pesë lëkundje tërmeti në Shqipëri, IGJEUM: Ja si kanë qenë magnitudat dhe epiqendra - Bota Sot
Pesë lëkundje tërmeti në Shqipëri, IGJEUM: Ja si kanë qenë magnitudat dhe epiqendra

Shqipëria

Pesë lëkundje tërmeti në Shqipëri, IGJEUM: Ja si kanë qenë magnitudat dhe epiqendra

Më: 25 janar 2020 Në ora: 10:19
Ilustrim

Sërish lëkundje tërmeti janë regjistruar në vendin tonë, ndonëse me intensitet të ulët. Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë gjatë natës dhe në orët e mëngjesit në vendin tonë, konkretisht 5 tërmete.

Siç shihet dhe në grafikun e IGJEUM, lëkundja e fundit shënon në orën 08:07, ku epiqendra është Laçi, me një magnitudë 1.8 të shkallës rihter.

Po ashtu një tjetër është shënuar në orën 07:53 të mëngjesit, me epiqendër 4 km në Jug të Laçit dhe me thellësi 25 km.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat