Zjarri në Gramsh prej 48 orësh, zjarrfikëset izolojnë flakët - Bota Sot
Zjarri në Gramsh prej 48 orësh, zjarrfikëset izolojnë flakët

Shqipëria

Zjarri në Gramsh prej 48 orësh, zjarrfikëset izolojnë flakët

Më: 25 janar 2020 Në ora: 13:27
Ilustrim

Pylli në malin e Koshnicës në Gramsh po digjet prej më shumë se 48 orësh.

Që prej ditës së djeshme, forcat zjarrfikëse kanë shkuar pranë vatrës për të shuar flakët, por era dhe bari i thatë kanë favorizuar përhapjen e tyre.

Zjarri vazhdon të jetë aktiv, por është vënë nën kontroll edhe falë ndihmës së banorëve. Thuhet se deri tani janë djegur 5 hektarë me shkurre dhe pyje.

Zjarrfikësit e Gramshit vijojnë të kërkojnë ndihmë sepse e kanë të pamundur që të afrohen dhe të ndërhyjnë me autobote uji.

Ata vijojnë punën për të fikur zjarrin me mjete rrethanore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat