Shqipëria në vetizolim, megjithatë bebet lindin dhe i gëzohen jetës - Bota Sot
Shqipëria në vetizolim, megjithatë bebet lindin dhe i gëzohen jetës

Shqipëria

Shqipëria në vetizolim, megjithatë bebet lindin dhe i gëzohen jetës

Më: 18 mars 2020 Në ora: 09:33
Bebet lindin dhe i gëzohen jetës

Ditët dhe netët e heshtura, që Shqipëria po kalon në vetizolim për shkak të epidemisë, zbukurohen megjithatë nga të qarat e foshnjeve që lindin çdo ditë në maternitetet e vendit dhe presin t'i gëzohen jetës.

Kryeministri Edi Rama i ka përshëndetur sot shqiptarët me një video nga Materniteti Mbretërtesha Geraldinë në Tiranë, të këtyre jetëve të reja që po lindin plot besim e shpresë: "Ju uroj një ditë të lehtë për ju të gjithë me pamjet frymëzuese të spitalit ku lind jeta."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat