Mes të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri janë edhe dy fëmijë - Bota Sot
Mes të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri janë edhe dy fëmijë

Shqipëria

Mes të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri janë edhe dy fëmijë

Më: 25 mars 2020 Në ora: 22:40
Ilustrim

Mes personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri janë edhe dy fëmijë.

Mësohet se fëmijët janë të moshës 3 dhe 13 dhe vjeç dhe aktualisht janë të izoluar në shtëpi dhe pa simptoma.

Deri tani në vendin tonë janë konfirmuar 146 raste me koronavirus, nga të cilët 23 vetëm sot.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se janë 72 pacientë të shtruar në spitalin infektiv.  Ndërsa deri tani janë shëruar 17 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat