Erë e fortë dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot - Bota Sot
Erë e fortë dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shqipëria

Erë e fortë dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Më: 26 mars 2020 Në ora: 07:32
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do sjellin reshje shiu në zonat malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00ºC në 08ºC, në zonat e ulëta nga 05ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 16ºC.

Era do të fryejë në drejtim Lindor- Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Në zonat e thella malore reshjet do të jenë në formën e borës.Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1ºC deri në 08ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 10ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat