Rrëzimi i qeverisë, reagon Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti” - Bota Sot
Rrëzimi i qeverisë, reagon Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”

Shqipëria

Rrëzimi i qeverisë, reagon Presidenti Meta: Të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë”, jo “anti-Kurti”

Më: 26 mars 2020 Në ora: 10:04
Ilir Meta

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë së Kosovës me mocion mosbesimi.

Kreu i shtetit shqiptar thotë se politikanët shqiptarë duhet të mendojnë se si do të japin një zgjidhje “Pro Kosovë” dhe jo “anti-Kurti”.

Gjatë një intervistë të dhënë mëngjesin e sotëm për emisionin “7 pa 5” u pyet edhe për situatën politike në Kosovë, veçanërisht pas mocionit të votuar dje në Kuvendin e Kosovës.

Për Presidentin Meta situata e krijuar nga pandemia e koronavirusit duhet të jetë prioriteti numër një për të gjithë udhëheqësit e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat