Bora zbardh Dardhën, ndërhyn borëpastruesja për hapjen e rrugës - Bota Sot
Bora zbardh Dardhën, ndërhyn borëpastruesja për hapjen e rrugës

Shqipëria

Bora zbardh Dardhën, ndërhyn borëpastruesja për hapjen e rrugës

Më: 26 mars 2020 Në ora: 13:48
Bora zbardh Dardhën,

Rikthehen reshjet e dëborës në fshati turistik të Dardhës. 

Sipas të dhënave reshjet kanë qenë intensive gjatë natës dhe trashësia e borës ka arritur mbi 15 cm. 

Paradite rruga ka qenë e pakalueshme deri në ndërhyrjen e borëpastrueseve. 

Ndërkohë që aktualisht rruga kalohet pjesërisht me zinxhirë. Reshjet janë ndalur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat