Parashikimi i motit për sot - Bota Sot
Parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Parashikimi i motit për sot

Më: 3 maj 2020 Në ora: 06:51
Foto ilustrim

Dita e shtunë që lamë pas ishte me mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura.

Pati reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet deri mesatar. Lokalisht reshjet ishin në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Dita e dielë pritet të ketë mot të kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Vranësirat hera–herës do të shoqërohen me reshje të dobta shiu të karakterit lokal.

Era nga veriperëndimi me shpejtësit mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat