Ambasadori Bucci: Italia, mbështetëse e integrimit të Shqipërisë - Bota Sot
Ambasadori Bucci: Italia, mbështetëse e integrimit të Shqipërisë

Shqipëria

Ambasadori Bucci: Italia, mbështetëse e integrimit të Shqipërisë

Më: 7 maj 2020 Në ora: 19:22
Fabrizio Bucci

Ambasadori i Italisë në Shqipëri Fabrizio Bucci, komentoi rolin e luajtur nga Italia gjatë Samitit të mbajtur dje mes drejtuesve të vendeve të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Bucci falenderoi Shqipërinë për kontributin që i dha Italisë gjatë periudhës së pandemisë, ndërsa the se Italia është mbështetëse e madhe e integrimit të Shqipërinë në BE.

" Italia ka konfirmuar edhe një herë se është mbështetëse e anëtarësimit të Shqipërisë në rrugën e BE-së. Përveç falënderimit të miqve tanë shqiptarë për tregimin e solidaritetit të vërtetë evropian në periudha të vështira siç është COVID. Ne kemi qenë në vijën e parë për të mbështetur miratimin e kornizës negociuese për Shqipërinë në një kohë të shkurtër ", është shprehur ambasadori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat