Alfred Lela ul pantallonat para Ramës, kryeministri: S’je grushtuar e as shkelmuar! - Bota Sot
Alfred Lela ul pantallonat para Ramës, kryeministri: S’je grushtuar e as shkelmuar!

Shqipëria

Alfred Lela ul pantallonat para Ramës, kryeministri: S’je grushtuar e as shkelmuar!

Më: 22 maj 2020 Në ora: 06:23
Alfred Lela

Gazetari Alfred Lela uli pantallonat në studio dhe tregoi pasojat e shoqërimit të tij nga policia më 17 maj,

Lela tha se u dhunua dhe u arrestuar në kundërshtim me etikën dhe ligjet e shtetit.

Por kryeministri Rama e cilësoi veprimin në studion e “Real Story” si të pahijshme.

Ai tha se Lela as është grushtuar dhe as ësht shkelmuar nga Policia. Debati ka vijuar e tone të ashpra.

“Policia e Shtetit nuk është leckë që ju e shtyni dhe e tërhiqni” – tha Rama.

Rama: Shikoj një fragment të gjithë teatrit të viktimizimit u vu në skenë për mediat qysh kur u doli gjumi atyre që do ta mbronin me trupat e tyre atë godinë dhe u përpoqën të ngrenë një re të zezë perceptimi mbi policinë e shtetit. Nëse flasim për dhunë, ka një mënyrë për t’u përcaktuar.

Pyetja e ime e parë është çfarë kërkon qytetari Lela aty? E di zt.Lela që sipas ligjit, policia e shtetit në kushtet kur përballet me turmë protestuesish nuk njeh individë, njeh dhe komunikon vetëm me drejtuesit e një organizimi.

Pse e kapërceu lajmin Alfredi? Kishte ndonjë lajm atje? Ku është dhuna? Që e morën përkrahësh siç e meritonte dhe e shtrinë përtokë për ta neutralizuar pa përdorur shkopinj gome.

Dhuna është goditje. E shoh si një aksion totalisht mbi bazë të procedurës. Ta nxjerrë zt.Leli një protestë ku protestuesit bëjnë këto. Ka hyrë përtej perimetrit të lejuar.

Lela: Je i dëmshëm për këtë vend.

Rama: Do të flas me emër se ti nuk meriton respekt. Kështu flisnin prokurorët e Enver Hoxhës.

Lela: Po më dhunon për herë të dytë.

Rama: Drejtohu me edukatë.

Lela: Ty me edukatë që sapo gënjeve me videon që është pas nesh.

Rama: Unë them atë që shoh.

Lela: Njerëzit e kanë gjykuar.

Rama: E kanë gjykuar vëllezërit Budina.

Lela: Do t’i shohësh shenjat e dhunës. (Ul pantallonat) Ka pesë ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat