Shkoi në mal për të mbledhur bimë medicinale, zhduket 18-vjeçari - Bota Sot
Shkoi në mal për të mbledhur bimë medicinale, zhduket 18-vjeçari

Shqipëria

Shkoi në mal për të mbledhur bimë medicinale, zhduket 18-vjeçari

Më: 23 maj 2020 Në ora: 14:04
Ardian Pali

Një 18-vjeçar, nga fshati Dypajak i Dibrës, është shpallur i humbur nga familjarët që prej ditës së djeshme.

I riu, i identifikuar si Ardian Pali, ishte drejtuar për në Malin e Korabit, për të mbledhur lule medicinale, të cilat dhe i shiste.

Por, ndryshe si zakonisht, herën e fundit që shkoi në mal, ai nuk u rikthye më në shtëpi. Për herë të fundit, Ardiani, është parë në vendin e quajtur “Përroi i thellë”, pranë Rekës së Sipërme.

Familjarët bëjnë me dije se janë angazhuar vullnetarisht dhe po bëjnë kërkime në të dyja anët e Korabit. Ata dyshojnë paraprakisht, se familjari i tyre, mund të jetë sulmuar nga egërsirat dhe të ketë ndërruar jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat