Ambasadori italian: U takova me Ramën, u bisedua mbi çështjet kryesore për dy vendet - Bota Sot
Ambasadori italian: U takova me Ramën, u bisedua mbi çështjet kryesore për dy vendet

Shqipëria

Ambasadori italian: U takova me Ramën, u bisedua mbi çështjet kryesore për dy vendet

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 16:35
Fabrizio Bucci

Përmes një postimi në Twitter, ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka bërë me dije takimin e tij me kryeministrin Rama.

Ai shkruan se u bisedua mbi çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë.

Ambasadori Bucci: Takim i gjatë këtë mëngjes me Kryeministrin @ediramaal. U bisedua mbi çështjet kryesore me interes parësor për Shqipërinë dhe Italinë. Dialog konstant dhe i ngjeshur në të mirë të shtetasve të Vendeve tona!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat