Vincent Van Gerven Oei: Nuk kam besim te ndërkombëtarët, po kalojnë nga dështimi në dështim - Bota Sot
Vincent Van Gerven Oei: Nuk kam besim te ndërkombëtarët, po kalojnë nga dështimi në dështim

Shqipëria

Vincent Van Gerven Oei: Nuk kam besim te ndërkombëtarët, po kalojnë nga dështimi në dështim

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 22:47
Vincent Van Gerven Oei: 

E ftuar në “Tempora”, gazetari Vincent Van Gerven Oei u shpreh se ndërkombëtarët se me reformat, po shkojnë nga dështimi në dështim.

Vincent Van Gerven Oei: Nuk besoj se këshilli politik do të na sjellë reformë zgjedhore themelore. Nuk kam besim te ky proces. 

Rama është i pari që vrapon te ndërkombëtarët. Sipas meje ndërkombëtarët po dështojnë në Serbi, Kosovë, Bosnje dhe gjithandej, pasi BE-së dhe SHBA-ve u mungojnë vlerat e përbashkëta. 

15 kushtet kurrë nuk do të plotësohen, pasi ndërkombëtarët po shkojnë nga dështimi në dështim. Bëjnë retorikë bosh në Twitter, dukë thënë se po bëjmë progres. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat