Zbulohen 12 pikat e marrëveshjes, palët firmosën një dokument në anglisht, s’ka konsensus për ndryshim të sistemit zgjedhor - Bota Sot
Zbulohen 12 pikat e marrëveshjes, palët firmosën një dokument në anglisht, s’ka konsensus për ndryshim të sistemit zgjedhor

Shqipëria

Zbulohen 12 pikat e marrëveshjes, palët firmosën një dokument në anglisht, s’ka konsensus për ndryshim të sistemit zgjedhor

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 07:22
Ilustrim

Në Këshillin Politik mazhoranca, opozita parlamentare dhe ajo jashtëparlamentare kanë rënë dakord për një marrëveshje për Reformën Zgjedhore e cila përmban 12 pika.

Image

Në marrëveshje përfshihen pikat ku mazhoranca me opozitën kanë rënë dakord, ato që nuk kanë rënë dakord, dhe se kur pikat e marrëveshjes do të hyjnë në fuqi.

Ky dokument në gjuhën angleze është firmosur nga 4 anëtarët e Këshillit Politik, teksa në fund të dokumentit thuhet se nuk ka pasur konsensus sa i përket ndryshimit të sistemit zgjedhor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat