Bindi PD-LSI për “Zgjedhoren”/ Ambasadorja amerikane thërret në takim opozitën parlamentare - Bota Sot
Bindi PD-LSI për “Zgjedhoren”/ Ambasadorja amerikane thërret në takim opozitën parlamentare

Shqipëria

Bindi PD-LSI për “Zgjedhoren”/ Ambasadorja amerikane thërret në takim opozitën parlamentare

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 09:51
Ilustrim

Zgjedhorja, opozita parlamentare takim në Rezidencën Amerikane.

Takimi i opozitës parlamentare me Yuri Kim sot në orën 10:00.

Takimi pas letrës që opozita parlamentare u dërgoi Kim dhe Sorecës.

Këshilli Politik arriti dje që të prodhonte një draft konsensual të Kodit të ri Zgjedhor.

Marrëveshja u arrit pas një jave intensive diskutimesh dhe presioni nga ambasadorët kryesorë në Tiranë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat