Shtohen shtrimet me koronavirus në Infekiv/ 6 pacientë në terapi intensive, një i intubuar - Bota Sot
Shtohen shtrimet me koronavirus në Infekiv/ 6 pacientë në terapi intensive, një i intubuar

Shqipëria

Shtohen shtrimet me koronavirus në Infekiv/ 6 pacientë në terapi intensive, një i intubuar

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 11:49
Ilustrim

Nderkohe qe rritet numri i te prekurve me koronavirus ne vendin tone, ne spitalin Infektiv vijojne shtrimet e reja.

Ministria e Shendetesie beri me dije sot se “Ne spitalin infektiv aktualisht po trajtohen 27 të prekur, nga të cilët 6 janë në terapi intensive, njëri prej tyre është i intubuar”.

Ndërkohë në Laboratorin e Virologjisë në ISHP kanë vijuar testimet për të dyshuar të prekur me COVID19 dhe vazhdon puna intensive e epidemiologëve në terren për gjurmimin aktiv të rasteve ne te gjithë vendin.

COVID-19 – Statistika (6 Qershor 2020)
Testime totale 18097
Testime molekulare 16062
Testime serologjike 2035
Raste pozitive 1232
Raste të shëruara 925
Raste Aktive 273
Humbje jete 34 (Qarku Tiranë 21, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat