Shifra të larta infektimesh në orët e fundit, 9 në Shkodër, 2 në Krujë - Bota Sot
Shifra të larta infektimesh në orët e fundit, 9 në Shkodër, 2 në Krujë

Shqipëria

Shifra të larta infektimesh në orët e fundit, 9 në Shkodër, 2 në Krujë

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 10:08
Ilustrim

Teksa ditën e djeshme u shënuan 36 infektime të reja nga koronavirusi, duke regjistruar numrin më të lartë të të prekurve në vend, shifra të larta pritet të raportohen edhe ditën e sotme.

Mësohet se nëntë raste të reja janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shkodër, në vijim të tamponëve të kryer.

Mes tyre janë një personel shëndetësor dhe një punonjës i sigurimeve shoqërore.

Sakaq dy raste të reja janë konfirmuar edhe në Krujë, vend i cili vazhdimisht ka shfaqur infektime.

Ndërkohë në raportimin ditor që pritet të publikohet në orën 11.00, flitet se infektimet e orëve të fundit, kanë shkuar në afro 40.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat