“Bërtas se jam nga fshati”/ Debat në studion e Eni Vasilit - Bota Sot
“Bërtas se jam nga fshati”/ Debat në studion e Eni Vasilit

Shqipëria

“Bërtas se jam nga fshati”/ Debat në studion e Eni Vasilit

Më: 15 qershor 2020 Në ora: 23:42
Emisioni

Debati për sistemin zgjedhor është shoqëruar edhe me batuta midis gazetares Eni Vasili dhe deputetit të opozitës parlamentare, Myslim Murrizit në emisionin "Open".

Pjesë nga debati:

Eni Vasili: Nuk do flisni vetëm ju! Po bërtisni…

Murrizi: Bërtas se jam nga fshati.

Eni Vasili: Po, pra po tani ke ardhur në qytet.

Murrizi: Pse jemi në qytet këtu…

Eni Vasili: Ke ardhur në qytet respekto rregullat e qytetit. Po pse bërtet o burrë i dheut.

Murrizi: Këtu kemi pasur kullotur lopët, edhe unë…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat