Aksident i rëndë në Elbasan! 5 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë - Bota Sot
Aksident i rëndë në Elbasan! 5 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë

Shqipëria

Aksident i rëndë në Elbasan! 5 të plagosur, 3 në gjendje të rëndë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 19:30
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar 5 persona.

Nga të dhënat paraprake mësohet se 3 prej të lënduarve ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore. Të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spitalin e Elbasanit.

Shkak i aksidentit mësohet të ketë qenë shpejtësia e lartë dhe një parakalimin i gabuar. Automjeti me të lënduarve ka dalë nga rruga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat