Këto janë tre qytetet më të prekura në vend nga Covid-19 - Bota Sot
Këto janë tre qytetet më të prekura në vend nga Covid-19

Shqipëria

Këto janë tre qytetet më të prekura në vend nga Covid-19

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 06:35
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë raportoi dje se në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar dot betejën 3 paciente të konfirmuar me Covid-19.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve pacientë të intubuar.

Në vendin tonë ka 2167 raste aktive të infektuarish me Covid 19. Tre qytetet më të prekura në vend, janë Tirana Durrësi dhe Shkodra. Tirana vijon të jetë vend të parë, me 1191 të infektuar.

COVID-19 – Statistika (31 Korrik 2020)
Testime totale 41199
Raste pozitive 5276
Raste të shëruara 2952
Raste Aktive 2167
Humbje jete 157 (Qarku Tiranë 83, Shkodër 24, Durrës 20, Fier 7, Elbasan 6, Kukës 4, Vlorë 4, Korçë 4, Dibër 2, Lezhë 2, Berat 1)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat