Zjarri masiv përfshin kullota e pyje në kufirin administrativ Tepelenë-Gjirokastër

Shqipëria

Zjarri masiv përfshin kullota e pyje në kufirin administrativ Tepelenë-Gjirokastër

Më: 2 gusht 2020 Në ora: 23:06
Foto

Kullotat dhe pyjet mes fshatrave Lekël dhe Hormovë në Tepelenë janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme (2 gusht).

Deri më tani njoftohet se ka vetëm dëme materiale drurët frutorë dhe kullota.

Me ndihmën e erës, zjarri po avancon drejt zonave të banuara në fshatin Hormovë.

Në vendngjarje po angazhohen banorë të dy fshatrave si dhe forcat e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat