Me armë pa leje, “Gjorica” vë në pranga një person

Shqipëria

Me armë pa leje, “Gjorica” vë në pranga një person

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Një person është vënë në prangat e policisë i kapur me armë pa leje. Policia e Bulqizës organizoi operacionin e koduar “Gjorica”, duke vënë në pranga një 38-vjeçari.

Bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, pasditen e së dielës u bë arrestimi i L. M., 38 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë.

I dyshuari u kap duke qarkulluar me automjetin e tij “Opel”, me armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Aktualisht vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë, për zbardhjen e qëllimit të mbajtjes dhe qarkullimit me armë zjarri me vete.

Ndaj të dyshuarit materialet i kaluan Prokurorisë Dibër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vite burg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat