Nesër mbyllet dogana e Kakavijës për të gjithë kalimtarët/ Kushdo që kthehet nga Shqipëria, karantinë 7 ditore - Bota Sot
Nesër mbyllet dogana e Kakavijës për të gjithë kalimtarët/ Kushdo që kthehet nga Shqipëria, karantinë 7 ditore

Shqipëria

Nesër mbyllet dogana e Kakavijës për të gjithë kalimtarët/ Kushdo që kthehet nga Shqipëria, karantinë 7 ditore

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 17:56
Foto ilustrim

Qeveria greke ka vendosur që prej ditës së nesërme, data 5 gusht, duke filluar nga ora 23:00 dhe deri në orë 7 të mëngjesit të ditës së nesërme, dogana e Kakavijës do të mbyllet për të gjithë kalimtarët.

Dhe duke filluar nga ora 00.01 e datës 16 gusht, dhe në vazhdim, kushdo që kthehet nga Shqipëria do të duhet të rrijë karantinë 7 ditë.

Nga nesër në mbrëmje, në doganën e Kakavijës do të vendosen ekipe të ushtrisë, të cilat do të kryejnë teste tek kalimtarët në pikën e Kakavijës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat