Ulje temperaturash dhe shtrëngata shiu, njihuni me parashikimin e motit - Bota Sot
Ulje temperaturash dhe shtrëngata shiu, njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria

Ulje temperaturash dhe shtrëngata shiu, njihuni me parashikimin e motit

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 08:46
Foto ilustrim

Vranësira të lehta dhe të dendura do jenë prezente në vendin tonë duke sjellë mot të vranët dhe reshje në të gjithë territorin. Në ultësirën perëndimore gjatë paradites reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave, ndërsa pasdite do kemi reshje me intensitet të ulët.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17º në 29ºC, në zonat e ulëta nga 20ºC në 32ºC dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 32ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i vranët duke sjellë reshje shiu. Sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga 15ºC deri në 27ºC dhe në zonat e ulëta nga 20ºC në 29ºC.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat