Diell dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot - Bota Sot
Diell dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shqipëria

Diell dhe reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 08:06
Ilustrim

Dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës do të shtohen duke sjellur reshje të izoluara dhe mesatare. Reshjet fillimisht do të nisin në juglindje pastaj do të shtrihen në të gjithë territorin. Në zonat kodrinore nuk përjashtohet mundësia për rebeshe dhe stuhi të shkurta.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16º në 28ºC, në zonat e ulëta nga 22ºC në 35ºC dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 36ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 14ºC deri në 26ºC dhe në zonat e ulëta nga 19ºC në 28ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat