“Gati lagjia e re në Fushë-Krujë për familjet që humbën shtëpitë nga tërmeti”/ Rama publikon pamjet: U hodhën themelet

Shqipëria

“Gati lagjia e re në Fushë-Krujë për familjet që humbën shtëpitë nga tërmeti”/ Rama publikon pamjet: U hodhën themelet

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 10:04
Pamje nga video

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamje nga kantieri i rindërtimit nga themelet të një lagjeje në Fushë-Krujë, e cila u godit nga tërmetit i vitit të kaluar.

“MIRËMËNGJES

dhe me kantierin e Rindërtimit në Fushë-Krujë, ku janë hedhur themelet e është shtruar e gjithë infrastruktura tokësore e lagjes së re, për familjet që humbën shtëpitë në tragjedinë e 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat