Ishin shpallur në kërkim/ Dhunë në familje dhe vjedhje, kapen 2 persona në Vlorë

Shqipëria

Ishin shpallur në kërkim/ Dhunë në familje dhe vjedhje, kapen 2 persona në Vlorë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

Dy shtetas të shpallur në kërkim për vjedhje dhe për dhunë në familje janë kapur dhe ndaluar në Vlorë.

Bëhet fjalë për shtetasis G. V., 43 vjeç, banues në Vlorë, i kërkuar nga policia për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim, për të cilën Gjykata i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Gjithashtu edhe shtetasi F. Ç., 69 vjeç, banues në Vlorë, për “Dhunë në familje”, për të cilën Gjykata e ka dënuar me 1 muaj burg.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat