Elbasani po shpolluhohet

Shqipëria

Elbasani po shpolluhohet

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 14:40
Elbasan

Çdo vit Elbasani përjeton rënie të madhe të popullsisë.

Që nga viti 2001 ne Elbasan llogariten të jenë larguar 92 mijë banorë.

Qytetarët që kanë zgjedhur të vijojnë jetën në Elbasan shprehen se largimet janë të shumta, sidomos tek të rinjtë të cilët përballen me papunësinë dhe vështirësitë ekonomike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat