LSI: Në Kakavijë katastrofë humanitare, ministri i librave të hapë telefonin

Shqipëria

LSI: Në Kakavijë katastrofë humanitare, ministri i librave të hapë telefonin

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 15:09
Erisa Xhixho

Nënkryetarja e LSI-se i bën thirrje për nje zgjidhje urgjente të situatës në Kakavijë. Në një postim në facebook Xhixho i kërkon ministrit të Jashtëm te hapë telefonin

“Katastrofe humanitare situata në kufirin grek te Kakavijes një rradhë 30km e gjatë në temperaturë 40 gradë celsius vazhdon prej 3 ditësh.

I bej thirrje “Ministrit” të librave të hapi telefonin dhe t’i përgjigjet me urgjenc kësaj situate katastrofike që po perjetojnë gra, fëmijë, burra e të moshuar .

Gjithashtu Ministria e Shëndetesisë të mari masa per te derguar nje ekip shëndetesor për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve.

Urgjent kjo situatë duhet të zgjidhet është një trajtim çnjerezor i papranueshëm” shkruan Xhixho.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat