Zbulohet identiteti i shqiptarit që iu bë atentat në mes të plazhit në Itali

Shqipëria

Zbulohet identiteti i shqiptarit që iu bë atentat në mes të plazhit në Itali

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 18:04
Ilustrim

Është identifikuar shqiptari, të cilit ditën e djeshme, dy persona i bënë atentat teksa ai ishte duke shëtitur në një nga plazhet e Italisë. Sipas mediave italiane, shtetasi shqiptar është Selavdi Shehaj, 38 vjeç, i cili ishte shoqëruesi i pronarit të plazhit “Bora Bora Beach”. Shehaj është një person me precedentë penalë dhe sapo kishte mbaruar dënimin e një arresti shtëpiak. Mësohet se më parë kishte qënë i dënuar për trafik droge. Edhe hetimet e policisë janë duke u përqëndruar në të shkuarën e tij. Kujtojmë se dy burra të maskuar dhe të armatosur mbërritën me “skuter” në afërsi të plazhit, në orën 10:30 të ditës së djeshme dhe më pas njëri prej tyre qëlloi disa herë në drejtim të shqiptarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat