Monika Kryemadhi: Përballimi i Covid-19 kërkon masa konkrete, jo propagandë

Shqipëria

Monika Kryemadhi: Përballimi i Covid-19 kërkon masa konkrete, jo propagandë

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 18:13
Monika Kryemadhi

Ish deputetja e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, nëpërmjet një videoje dokumentuar dështimin e qeverisë për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Monika Kryemadhi ka bërë share postimin e saj dhe shkruan se përballimi i Covid-19 në shkolla kërkon masa dhe jo propagandë.

Ajo shton se “testimi dhe masat mbrojtëse për nxënësit dhe shkollat janë detyrim i qeverisë”.

Statusi i saj:

Përballimi i COVID në shkolla kërkon masa konkrete dhe jo propagandë.

Testimi dhe masat mbrojtëse për nxënësit dhe shkollat janë detyrim i qeverisë.

Kryeministër dhe qeveri mjaft kursyet për shëndetin e nxënësve në shkolla, kur nuk kurseni miliarda për koncesione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat