Tërmet afër Elbasanit të Shqipërisë

Shqipëria

Tërmet afër Elbasanit të Shqipërisë

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 18:18
Foto ilustrim

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Shqipëri. Epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometra larg Lushnjës dhe 33 kilometra larg Elbasanit.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.0 i shkallës rihter dhe një thellësi prej 10 kilometrash.

Lëkundjet janë ndjerë goxha, por nuk ka raportime për dëme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat