Pezullohet nga detyra zv.drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi! Akuzohet për nxjerrje të sekretit e shpërdorim detyre

Shqipëria

Pezullohet nga detyra zv.drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi! Akuzohet për nxjerrje të sekretit e shpërdorim detyre

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 15:04
Artan Shkëmbi

Është pezulluar nga detyra zv. drejtori i OFL-së, Artan Shkëmbi.

Mësohet se pezullimi i tij ka ardhur me vendim Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Shkëmbi akuzohet për nxjerrjen e sekreti hetimor si dhe për shpërdorim detyre. Burime për gazetaren Top Channel, Anila Hoxha, bëjnë me dije se Shkëmbi ka nxjerrë një informacion të dhënë nga autoritetet gjermane.

Në 27 shkurt Shkëmbi kaloi vettingun, KJV e cilësoi të përshtatshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat