Naftëtarët hynë në grevë urie, protesta ekstreme në kërkim të pagave të munguara

Shqipëria

Naftëtarët hynë në grevë urie, protesta ekstreme në kërkim të pagave të munguara

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 15:23
Protestë nga naftarët në Ballsh

Naftëtarët e Rafinerisë së Ballshit hynë në grevë urie.

Pas protestave të shumta për pagat që nuk u janë dhënë dhe kërkesat për rifillimin e punës, një përfaqësi e naftëtarëve te uzinës vendosën te ndërmarrin këtë veprim ekstrem.

10 grevistët u ngujuan në hyrje te uzinës, ne te njëjtat ambiente ku organizuan edhe grevën e muajit shkurt. Ata thonë se kanë mbështetjen e të gjithë naftëtarëve të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat