“Me rëndësi vazhdimi i reformave”, Calavera takim me Zef Mazin: Shikoni përpara për të…

Shqipëria

“Me rëndësi vazhdimi i reformave”, Calavera takim me Zef Mazin: Shikoni përpara për të…

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 15:30
Genoveva Ruiz Calavera

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionn Evropian, Genoveva Ruiz Calavera ka zhvilluar një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë në BE, Zef Mazi.

Në një postim në twitter, Calavera thotë se kanë disktuar për përparimin e Shqipërisë.

“Takimi i parë shumë i mirë me Shefin Negociator të Shqipërisë Zef Mazi. Rishikuan përparimin e Shqipërisë përpara paketës së zgjerimit dhe nënvizuan rëndësinë e vazhdimit të reformave”, shkruan Calavera.

“Shikoni përpara për të punuar së bashku në negociatat e pranimit në Bashkimin Europian”, mbyll postimin Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat