Çmendet moti! Paralajmërojnë meteorologët, kthesa e befasishme që pritet të marrin temperaturat në tetor

Shqipëria

Çmendet moti! Paralajmërojnë meteorologët, kthesa e befasishme që pritet të marrin temperaturat në tetor

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 17:07
Foto ilustrim

Moti pritet me surpriza këtë muaj.

Do të kemi një rritje graduale të lehtë të vlerave termike duke bërë që në fundjavë temperaturat të arrijnë deri në 28 gradë celsius.

Tetori do të jetë me mot të mirë dhe temperatura të ngrohta 1 deri në 2 gradë më të larta se vlerat normale, sipas MeteoAlb.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat