Mbyllet votimi, në Lezhë konfirmohen të gjithë kandidatët e PD-së për deputetë

Shqipëria

Mbyllet votimi, në Lezhë konfirmohen të gjithë kandidatët e PD-së për deputetë

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 21:41
Ilustrim

Partia Demokratike ka përmbyllur procesin e votimit të emrave për kandidatë për deputetë në qarkun e Lezhës.

Në të tre bashkitë e këtij qarku, Lezhë, Kurbin dhe Mirditë jane konfirmuar të 31 emrat e sjellë nga PD, ndërsa pjesëmarrja në votime në rang qarku ka qenë mbi 60%.

Kandidatët e mbetur në listë do të përzgjidhen sërish nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve, në bazë të kontributit në politikë dhe numrit të votave që mund të marrin.

Emrat e kandidatëve për kandidatëve për deputetë sipas zonave në qarkun e Lezhës:

Dega Lezhë:

Alketa Marku

Altin Mema

Anila Frroku

Arben Ndoj

David Syku

Dod Zhuba

Franga Hila

Gjok Vuksani

Gjovalin Gjeloshi

Lindita Metaliaj

Petrit Marku

Roza Hila

Salvador Kaçaj

Sevelian Kosova

Silvana Kolziu

Sokol Ndoka

Dega Mirditë:

Albert Melyshi

Aleksandër Lala

Alfred Duka

Dorian Gjomarkaj

Everest Dedaj

Gjergj Prenga

Gjon Pjetri

Dega Kurbin:

Andon Frrokaj

Elton Laska

Genc Doci

Indrit Vokshi

Kastriot Prend Piroli

Lindita Toma

Luigj Isufi

Marjan Tuci

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat