Basha sfidon publikisht Ramën: Deri me 25 prill, kur të dojë e ftoj në debat

Shqipëria

Basha sfidon publikisht Ramën: Deri me 25 prill, kur të dojë e ftoj në debat

Më: 2 tetor 2020 Në ora: 00:18
Rama dhe Basha

Kryetari i Opozitës Lulzim Basha është shpreh se që prej viti 2006 Edi Rama ka refuzuar ftesat e tij për debat.

Basha është shprehur se kur të dojë Rama ai është i gatshëm që të përballet me të në debat.

Lulzim Basha: Prej 2006 e kam ftuar Z.Rama në debat dhe ka refuzuar. Debati i fundit që Z.Rama ka bërë, është në vitin 2000.

Peka: Rama deri vonë nuk ju ka njohur as si kryetar opozite.

Lulzim Basha: Që nesër. Që nesër e deri me 25 Prill, kur të dojë është i ftuar në debat.

Këto deklarata ai i bëri në emisionin “Ccim Peka Live”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat