Prokurorja e çështjes së bujshme largohet jashtë vendit

Shqipëria

Prokurorja e çështjes së bujshme largohet jashtë vendit

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 16:40
Andi Toma

Prokurorja e çështjes së bujshme të hetimit të ish-drejtuesve të Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH)-së, Andi Toma dhe Dashamir Xhika dhe disa zyrtarëve të tjerë është larguar nga Shqipëria.

Burime të mediavel bëjnë me dije se prokurorja Armanda Xhaferri ka kërkuar një leje prej 18 muajsh nga Prokuroria e Elbasanit pa të drejtë rroge.

Mësohet se prokurorja e çështjes së hetimit të ish-zyrtarëve të lartë dhe shumë personave të tjetër nën akuzë për abuzime me ndërtimin e rrugëve, ka njoftuar largimin drejt Holandës.

Nuk dihet ende arsyet e këtij largimi të prokurores së Elbasanit jashtë vendit dhe në një afat kaq të gjatë kohorë.

Panorama.al u interesua pranë strukturave të Policisë nëse ndaj përfaqësueses së organit të akuzës ka patur apo kallëzime apo kërcënime të mundshme.

Blutë e Elbasanit konfirmuan për Panoarma.al se nuk ka patur asnjë denoncim apo kallëzim për kërcënim nga ana e prokurores.

Mbetet mister ende largimi i prokurores për një kohë kaq të gjatë, ndërkohë që gjyqi ndaj zyrtarëve të lartë të Autoritetit Rrugorë Shqiptar ka nisur në vitin 2016 dhe nuk është mbyllur ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat