Rikthim në karantinë? Rakacolli: Për një muaj mësim online në Universitet! Po vlerësojmë mbylljen e lokaleve në bllok pas kësaj ore

Shqipëria

Rikthim në karantinë? Rakacolli: Për një muaj mësim online në Universitet! Po vlerësojmë mbylljen e lokaleve në bllok pas kësaj ore

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 15:55
Mira Rakacolli

Kryetarja e Komiteti Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli me anë të një deklarate për shtyp ka njoftuar se është propozuar që mësimi në Universitete të zhvillohet online për të paktën një muaj.

“Kemi vendosur që të propozojmë që universitet të zhvillojnë vetëm mësim online për të paktën një muaj. Duke vazhduar që të vlerësojmë situatën deri në një vendim të dytë. Po vlerësohet mbyllja e bareve dhe kafeneve pas orës 22:00.” ka thënë Rakacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat