OFL: Tre të dënuarit e radhës që duhet të justifikojnë pasurinë

Shqipëria

OFL: Tre të dënuarit e radhës që duhet të justifikojnë pasurinë

Më: 2 nëntor 2020 Në ora: 15:14
OFL

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, tre të dënuarve të tjerë.

Viron Ramohitoj, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”; Altin Skëndaj, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim; Gëzim Memeti, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera të cilësuara”, të tre nga Vlora duhet të japin llogari përpara OFL-së.

Ata duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

“OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special. OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat