Nxihet uji i lumit, pamje të frikshme të shtratit të Osumit

Shqipëria

Nxihet uji i lumit, pamje të frikshme të shtratit të Osumit

Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 14:58
Uji i lumit Osum

Uji i lumit Osum është nxirë.

Ndotja vjen si pasojë e derdhjeve në lumë të bërsive nga fabrikat e vajit .

Por një fenomen tjetër i ndotjes është dhe derdhja e ujërave të zeza.

Gjithashtu në këtë lumë ka edhe bagëti të ngordhura.  

Kjo përbën rrezik epidemie për kalimtarët dhe banorët e zonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat