“Nuk goditet shteti për një plesht”, Ngjela: Revolta sociale lind kur shoqëria proteston dhe pushteti vret

Shqipëria

“Nuk goditet shteti për një plesht”, Ngjela: Revolta sociale lind kur shoqëria proteston dhe pushteti vret

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 08:09
Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela, duke folur nga “Skype” në “News 24” për vrasjen e Klodian Rashës, tha se “nuk mund të goditet shteti për një plesht”.

Ngjela theksoi se revolta sociale lind kur shoqëria shkon në demonstratë dhe pushteti vre

“Nuk goditet shteti për një plesht. Edhe pema është një simbol. Pse nuk e dogjën Shkodrën? Pemën në Shkodër nuk e dogjën se nuk e linin katolikët. Vrasja është vrasje dhe humanizmi është humanizë

Revolta sociale është kur shoqëria shkon në protestë dhe pushteti vret. Ministri bëri mirë që dha dorëheqje. Forca e policisë e stabilizoi situatën. Policia nuk ishte mirë në ditët e para, por u forcua në ditët në vazhdim”, tha Ngjela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat