Nga nesër mbyllen aplikimet për karta identiteti dhe pasaporta, Ambasada Shqiptare në Greqi tregon kur rinis puna

Shqipëria

Nga nesër mbyllen aplikimet për karta identiteti dhe pasaporta, Ambasada Shqiptare në Greqi tregon kur rinis puna

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 11:40
Foto ilustrim

Ambasada e Shqipërisë në Greqi njofton se do të mbyllen zyrat e aplikimit dhe shpërndarjes së kartave të identitetit dhe pasaportave biometrike duke nisur nga dita e nesërme, 31 Dhjetor për tu rihapur më 5 Janar 2021.

Me anë të një njoftimi në Facebook, bën me dije se dita e fundit për të aplikuar për këto shërbime është dita e sotme pasi kompania koncesionare do të kryejë mirëmbajtjen vjetore dhe itinerarin me rastin e ndërrimit të viteve.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,

Në bazë të njoftimit të Ministrisë së Brendshme të Republikës së Shqipërisë, ju informojmë se:
Ζyrat e aplikimit dhe shpërndarjes të kartave të identitetit dhe pasaportave biometrike, ditën e enjte, datë 31 dhjetor 2020, nuk do të ofrojnë shërbim. Ky pezullim i përkohshëm i aplikimeve bëhet për shkak se kompania koncesionare do të kryejë mirëmbajtjen vjetore dhe inventarin. Dita e fundit që qytetarët mund të aplikojnë është e mërkura, 30 dhjetor 2020.

Për shkak të festave të ndërrimit të viteve, shërbimi do të rifillojë të martën, më 5 janar 2021.
Duke ju falenderuar për mirëkuptimin, ju urojmë vit i mbarë 2021!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat