“Do angazhohemi për t’u përgatitur për hapjen e negociatave Shqipëri – BE”/ Xhaçka, takim me Soreca-n

Shqipëria

“Do angazhohemi për t’u përgatitur për hapjen e negociatave Shqipëri – BE”/ Xhaçka, takim me Soreca-n

Më: 8 janar 2021 Në ora: 13:38
Olta Xhaçka dhe Luigi Soreca

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim pune me ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca.

Ajo ka treguar se për çfarë kanë biseduar.

“Zhvillova sot një takim shumë të mire pune me ambasadorin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca. Shkëmbim konstruktiv i pikëpamjeve mbi procesin e integrimit dhe fillimin e projektit për asistencën teknike për integrimin (SEI). Mirënjohje për ndihmën e dhënë nga Bashkimi Evropian për Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe institucionet e tjera shqiptare, si dhe për kontributin personal të ambasadorit Soreca. Integrimi do të jetë gjithmonë objektivi ynë më i rëndësishëm strategjik. Do të angazhojmë të gjitha burimet dhe energjitë tona, për t’u përgatitur për hapjen e negociatave Shqipëri – BE”, shkroi Xhaçka në Twitter.

Po sot ministrja, Xhaçka do të ketë një takim virtual me Komisionerin për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat