Pas sherrit me gjyshin, nipi i vuri zjarrin banesës në Kavajë/ Ndërron jetë 94-vjeçari

Shqipëria

Pas sherrit me gjyshin, nipi i vuri zjarrin banesës në Kavajë/ Ndërron jetë 94-vjeçari

Më: 14 janar 2021 Në ora: 12:19
Ilustrim

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme Jashar Tafa, 94-vjeçari që u nxor nga banesa që po digjej në Luz të Vogël të Kavajës dy ditë më parë.

Ai ka ndërruar jetë si pasojë e djegieve dhe plagëve të marra kur banesa e tij po shkrumbohej nga flakët.

Burime nga policia konfirmojnë? se ka dyshime se zjarrvënia në banesë e tij ka qenë e qëllimshme dhe për këtë arsye është arrestuar nipi i tij me inicialet Rr.T.

Ai dyshohet se i ka vendosur flakën shtëpisë pas një zënke me gjyshin e tij. Prokuroria ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat