Beteja elektorale/ Ndreca në ‘Open’: Xhelal Mëziu drejtuesi më i fortë politik i PD-së! Gjekmarkaj: Unë mendoj për Mark Markun

Shqipëria

Beteja elektorale/ Ndreca në ‘Open’: Xhelal Mëziu drejtuesi më i fortë politik i PD-së! Gjekmarkaj: Unë mendoj për Mark Markun

Më: 28 janar 2021 Në ora: 21:33
Foto

Në emisionin Open në Top Channel, mbrëmjen e sotme është diskutuar rreth zgjedhjeve të 25 prillit dhe betejave elektorale në 12 qarqe të vendit.

Sipas analistit Plarent Ndreca nga radhët e PD-së si drejtues qarku, figura më e fortë elektorale është Xhelal Mëziu në qarkun e Dibrës.

Ndërsa për analistin Agron Gjekmarkaj, figura më e fortë si drejtues qarku në zgjedhjet e 25 prillit në radhët e PD-së është Mark Marku në Lezhë.

Plarent Ndreca: Vetëm Xhelal Mëziun shoh pak të fortë’ nga radhët e PD-së. Ai është marrë me fushatën. Ka bërë punë në terren dhe e njeh fushatën.

Gjekmarkaj: Skuadra ideale nuk ekziston. Mark Marku është figura më e lartë intelektuale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat