Qendër e re shëndetësore/ Veliaj dhe Manastirliu në qendrën shëndetësore të Lanabregasit

Shqipëria

Qendër e re shëndetësore/ Veliaj dhe Manastirliu në qendrën shëndetësore të Lanabregasit

Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 16:13
Veliaj dhe Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, kanë inspektuar  Qendrën e re Shëndetësore Lanabregas në periferi të Tiranës, një investim i qeverisë shqiptare në kuadër të programit kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore.

“Tirana nga ky projekt ka përfituar rikonstruksionin e 50 qendrave shëndetësore”, thotë Manastirliu.

Kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se Tirana nuk ka asnjë minutë kohë për të humbur dhe ulur ritmin e investimeve në shërbim të komuniteteve.

“Fatkeqësia e tërmetit dhe pandemia Covid na motivon të ecim përpara pa u ndalur me investime”, shton Veliaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat